רוצה להפוך לחברה? הנה מה שלמדתי מהעתיד

לא. אני עוד לא ח.פ אלא ע.מ בגאווה (עירית מזא”ה..)

אבל אני כבר חברה

הנה מה שעוזר לי לעבור מאניה דיפרסיה סימפטומתית לעסקים קטנים עם שיגעון גדלות:

  • אני חברה כי אני מפעילה צוות של פרילנסרים בדיוק כמוני. עובדת איתם בריטיינר או פר פרויקט, רק בלי העניין של תנאים סוציאלים (באסה לכולנו)
  • אני חברה כי יש לי צוות לקוחות קבוע עם יחסי מחוייבות, אמון ושיתוף
  • אני חברה כי יש לי מקום לשבת בו ב wework שרונה, אבל עדיין מעדיפה בתי קפה
  • אני חברה כי אני עושה את מה שאני אוהבת בזמן שאני אוהבת. טוב פה אני קצת מייפיפת- הזמן שאני אוהבת הוא כל מה שמתאפשר ביממה. כי ככה זה כשאתה חברה- זה מפעל החיים שלך

ועוד לא אמרתי מילה אחת על כסף

כי חברה זה יחסי האמון עם לקוחות וספקים, חדוות היצירה והשותפות שרוקמים תוך כדי. לא בהכרח הגדרת המס ושורת הרווח.

ואם אתם חושבים שזו הגדרה מגמתית (יש מצב),  מה זו חברה בשבילכם?

היום בעידן האמת הרלטיבית והנזילות הגבוהה של ההגדרה, להיות חברה או להיות כל דבר בעצם- נתון לפרשנות. נזילות ההגדרה גבוהה במיוחד בתחומים שלנו- השיווק, בו אמנות המילה, המשמעות והאמיתות הפונקציונלית הם לחם חוקינו.

אני מאמינה שב 10 השנים הקרובות אנחנו נראה עוד ועוד מנכ”לים שהכתירו את עצמם, חברות ארגונים ומוסדות שהם פרילנסרים עם רעיון בחשבונית ע.מ , אבל נראה גם יותר ויותר שיתופי פעולה בין ארגונים גדולים ל”חברות” כאלה.

פרילנס הוא הנורמלי החדש!

בנקים מתחילים לתפור לנו תכניות פרילנסרים ייעודיות והצעות חוק בכנסת שפעם לא עניינו אף אחד מתחילות להישמע ואנשאללה יעברו (חוק פנסיה חובה/ חופשת לידה/ דמי אבטלה לעצמאים/ תנאים סוציאליים/  ובהזדמנות זו אני רוצה להרים לעצמאים עושים שינוי

העסקת פרילנסרים בקרב חלק גדול מהחברות היא כבר לא אלטרנטיבה. היא בחירה בגלל המקצועיות,  ה ROI ,העלות והשירות. תראו את זה-חברות ענק כמו paypal, נינטנדו ו Shutterfly מעסיקות פרילנסרים כחלק אינטגרלי משיטות העבודה שלהן. כמות הפרילנסרים הולכת וגדלה בקצב מסחרר: מ 53 מליון פרילנסרים בארה”ב ב2014, היום כמות הפרילנסרים ביבשת הגדולה עומדת על 55 מליון!

תראו את האינפוגרפיקה היפה הזו- מתוך מגזין פורבס, 2016:

בישראל- על פי סקר של  משרד התמ”ת עד שנת 2020 כ-20% משוק העבודה בעולם המערבי יהיו מורכבים מעצמאים ומפרילנסרים . נכון להיום  עסקים קטנים בישראל (עד 4 עובדים) ופרילנסרים מהווים 20% מהתוצר העסקי במשק העומד על 90.2 מליון שקל.

השוק השתנה. דור ה Y השתלט.

הכלכלה התהפכה ואני פוגשת יותר ויותר שכירים שרוצים לגדול, להתפתח, ליצור וליזום ובורחים לעצמאות. ויש גם את אלה- אלו שנתקלו בתקרת הזכוכית, נחסמים הופכים ללא רלוונטיים וגם הם מנסים עצמאות.

בין אם המוטיבציה היא בחירה עיקשת, ניסיון, או ברירת מחדל, דבר אחד בטוח- אתה תצליח להיות “חברה” כמו שחברה מוגדרת על הנייר, אם היציאה לעצמאות היא בבחינה של להיות או לחדול. אם חלום על להפוך לחברה הוא חלום על כסף גדול, כוח והשפעה הסיכויים לממש אותם נופלים בסטטיסטיקה הזאת-בדיקה של דן אנד ברדסטריט מראה שבממוצע כל שבוע נסגרים 850 עסקים בישראל! כ-75 אלף עסקים מוגדרים ברמת סיכון גבוהה, ואלה מהווים כ-13.5% מסך העסקים הפעילים במשק.

אבל אם החלום על החברה מפורט לתהליכים שאתה רוצה לייצר, לשיטות שאתה רוצה לבנות, לצורת העבודה שאתה רוצה לקבוע ולעשייה שתפרה אותך גם בחלקים הסיזיפיים שלה- אתה כבר חברה.

צרו עמנו קשר
close slider

    מחלקת שיווק דיגיטלי משלך - צרו קשר ונדבר

    מלאו פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן