עסקים קטנים- קבלו פוסט מוטיבציה

עסקים קטנים חיים במאניה דיפרסיה תמידית. לקחתי פאוזה מהכתבות המקצועיות כדי לשדר ולשקף את מה שכולנו חווים. ואגב- איזה כיף להיות עסקים קטנים. למי שרוצה עוד מאמרי השראה בנושא- יש עוד אחד כזה בלבד בבלוג.

את הספר “האיש בלא תכונות” של רוברט מוסיל רכשתי בגיל 17. ספר עב כרס שמעולם לא צלחתי. זה היה גדול עלי עד שהאתגר התמוסס. לא חושבת שאפילו עברתי שלושה עמודים בשלום. אבל כן הייתי מוציאה  בעקביות את הספר מן הספרייה ומביטה על האיש המצויר בכריכה. ספרים אז בפרובינציה, תפקדו כמותגים. וכמו כל מותג, רציתי שיספרו משהו עלי או על מי שרציתי להיות.

הרעיון של איש ללא תכונות ריתק אותי. לפחות כסיסמה. היכולת להמציא את עצמך בכל רגע ולפי בחירה. ואצלי, כשהדמיון היה הרבה יותר מעניין מהמציאות, היה זה בלתי נמנע להימשך לאפשרות של האפשרות. לרצות להיות פוטנציאל. כזה שלא בוקע לעולם והורס בכך את אינספור האפשרויות שטמונות בו. אני חושבת שזאת המוטיבציה של כל עצמאי: של כל מי שלא “מסוגל” להתחייב למקום עבודה “מסודר”, של כל מי שמייחל לעצמאות ולחופש: המוטיבציה להיות אפשרות.  אבל הנה הבעיה של מוטיבציות- הן חייבות להתנקז לאיזושהי פעולה וזה אומר להוציא אפשרויות מן הכוח אל הפועל.

8060

להיות… אפשרות

הפוסט הזה ידבר על עסקים קטנים ולא החלטיים. כן, זה הולך ביחד. כשהמציאות נתקלת בחלום, כשהיעדים נתקלים במכשולים וכשנוצרת אפשרות לחזור למעגל השכירות- כל “הפרעה” כזאת הופכת אותנו – בעלי עסקים קטנים- לפגיעים ולא החלטיים.

אז הנה למה הקדשתי חצי עמוד לתרפיה בכתיבה: לאחרונה נכנסה לי לפריים דילמה- להישאר עצמאית או להיכנס כשכירה למשרד גדול? עצמאות שווה אפשרות שווה פוטנציאל. שיקול פרמטר ההצלחה אתם אומרים? אם אתם המנכ”לים של עצמכם, אתם וודאי יודעים שהצלחה היא עניין גמיש. תגדירו מה זה. חשבון הבנק? לנהל את סדר היום שלך בעצמך? לעבוד כמו חמור? (כי כך עצמאים עובדים) ליהנות מזה? להיות מתוסכל מיעדים לא ראליים שהצבתם? ולהיות מאושר בו זמנית על העיסוק גם בזה? זה רבותי מחיר הפוטנציאל. גם אם הוא ממומש לפרקים או מתעכב ברגעים אחרים, הוא תמיד מגדיר מחדש את היעדים שלך, וכן גם אותך כבעל העסק.

החומר להצלחה

בסופרמרקט הרעיונות בו אנו חיים, אין שום קבוע חוץ מהאפשרות של האפשרות. עסקים קטנים תמיד יתמודדו עם דילמות שמערערות על הלגיטימציה לקיומם. עסקים קטנים עובדים קשה (יותר) כי הם לא עשו אקזיט, לא עלו (עדיין) על רעיון ייחודי או לוקים בהיעדר תכנון תוצאות. גם האדם הנחוש ביותר נדרש לקלישאה של להמציא את עצמו מחדש בכל יום.

עסקים קטנים נדרשים לשאול את עצמם אם הם קורצו מן החומר הנכון להצלחה והם נדרשים להגדיר מהי הצלחה בכל רגע ולו כדי להשקיט את הדילמה הקיומית הזאת. עסקים קטנים נאלצים להתמודד עם החשש שמא מימושו של אותו פוטנציאל, פשוט לא יספיק. עסקים קטנים מתבלבלים. רוצים לגמור את החודש. מאבדים את היצירתיות. חוזרים אליה לפרקים ולוקים בהיעדר עקביות. קצת כמו אותו איש ללא תכונות. לא ככה?

הפוסט הזה העלה שאלות שאני מאמינה שרובינו מתמודדים איתן בשלב כזה או אחר של העסק שלנו. מה הבוטם ליין? חשיבה תוצאתית. אני מציעה לכם להציץ בספרה של ד”ר דיתי קליין- “חשיבה תוצאתית“. דיתי- מנטורית ומאמנת עסקית שזכיתי להתאמן אצלה עם הקמת BlogAbout. את הספר הזה, בניגוד לספר הנעורים שלי, אני קוראת. הוא מכוון אותי לממש פוטנציאל. לא מתוך חלום, אלא מתוך הגדרת תוצאות רצויות לעצמי.

 

מוקדש באהבה לכל העסקים הקטנים

עירית

צרו עמנו קשר
close slider

    מחלקת שיווק דיגיטלי משלך - צרו קשר ונדבר

    מלאו פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן