למה אנחנו מדברים לא נכון על Inbound Marketing?

נורה שנדלקה בעקבות כנס החדשנות של פסטיבל קאן

Inbound Marketing מרשת את הסיפורים ברשת וכדי לעשות זאת, יש לייצר מהלכי תוכן שיודעים להתפצל לכלי המדיה. על העוסקים בInbound Marketing להיות אסטרטגים של תוכן. לא קופירייטרים, לא מתכנני מדיה. משהו באמצע- מתכנני מהלכי תוכן

כנס החדשנות של קאן סיפק לא מעט פאנלים יצירתיים וחשבתי לנסות להעביר את עיקרי הדברים דרך המשקפיים של Inbound marketing. או ליתר דיוק- מה inbound marketing צריך להיות. דווקא המשקפיים האלה- אני חושבת- יחדדו את התובנות שלנו לגבי- מה זה inbound marketing? כיצד נכון שנתפוס את הבאזז וורד הזה? וכיצד נוכל לתרגם את הביטוי הזה כיותר מסך המדיומים שהוא מכיל?

26

הגדרה: Inbound Marketing מדבר על שיווק מבוסס תוכן ברשת- בלוגים, ניוזלטרים, קמפיינים ממומנים, דפי נחיתה, רשתות חברתיות וכו’. אבל הגדרה כזו בסך הכל פורטת לנו מהם הכלים שבאמצעותם ניתן לדבר “תוכן” עם הקהל ברשת. כלים ברשת צומחים כל הזמן. מספיקה הצצה לפאנל בנושא YouTube כדי להבין את הבסיס ש YouTube הציבה לפלטפורמות שיכבשו את העולם בעתיד ושטרם הומצאו.

נתחיל מכלי הקיבול של התוכן- הפלטפורמה

שם הפאנל בכנס החדשנות של קאן, היה”what it takes to make engaging and enduring content on YouTube” . ובכן, המטרה לשמה התכנס הפאנל לא מומשה, אבל הפאנל סיפק כמה אמרות מפתח שמאירות את מעמדה החשוב של YouTube היום ובעתיד. הפאנל חגג את YouTube כפלטפורמה שמהווה סמן לסוג התכנים שאנו צורכים ועתידים לצרוך. YouTube חשובה לא (רק) מכיוון שהיא עובדת, אלא משום שהיא מסמנת וסוללת את הדרך לפלטפורמות דומות שיבנו הרגלי צריכת תוכן אחרים. YouTube הכתיבה את גבולות הגזרה של התוכן האינטרנטי (מהודק, קצר, מידי, זמין, נגיש וכו’ וכו’)

העולם של ספוט 30″ בטלוויזיה עובד בעולם לינארי

ואילו אנחנו דיברנו על כך, שבמרחב הרעיוני שלנו, אנחנו פועלים במרחב אקספוננציאלי. מנכ”ל DreamWorks animation, Jeffrey Katzenberg אמר בפאנל ובתרגום חופשי- “אתה נשען קדימה לתוך החוויה (כשאתה ברשת) בניגוד להתרווחות אחורה על הכורסה (בTV)”. אלו שתי חוויות שונות ולשתיהן יש מקום בהרגלי צריכת התוכן שלנו. ושימו לב- אחת (השענות קדימה) היא Inbound והשנייה (התרווחות בכורסה)היא outbound.

הEngagement החדש- סיפורים

בין אם זה בלוג, דף פייסבוק מגזיני או ספוט בטלוויזיה, היכולת לספר סיפור, להעביר רעיון ולעטוף אותו במהלך תוכן שנגיש לנו בהתאם לסיטואציה ולמצב הרוח, שגורם לנו להישען קדימה לחוויה, הוא תמצית הפעילות שמתחילה מinbound ברשת וחורגת החוצה. אנחנו קהל שצורך סיפורים והיכולת של אלה העוסקים בלספר סיפור צריכה ללכת ולהשתכלל, על מנת שהסיפור שלנו יעניק ערך למותג.

הבאזז וורד החדש 7– מהלכי תוכן

Inbound Marketing מרשת את הסיפורים במדיה וכדי לעשות זאת, יש ליצר מהלכי תוכן שיודעים להתפצל לכלי המדיה. על העוסקים בInbound Marketing להיות אסטרטגים של תוכן. לא קופירייטרים, לא מתכנני מדיה. משהו באמצע- מתכנני מהלכי תוכן. תכנון אסטרטגי של מהלכי תוכן, שואל את כל השאלות שInbound Marketing בא ליישם: איך הסיפור המרכזי יתפצל לסיפורי משנה ואיזה סיפור מתלבש כמו כפפה ליד לאיזה מדיום. לדעתי התובנה הכי חשובה היא שפלטפורמות המדיה ברשת, הן לא ה”סיפור” של Inbound Marketing. הפלטפורמות משתנות וימשיכו להשתנות. מה שאנו צריכים לסגל כמיומנות היא היכולת לייצר מהלכי תוכן המשולבים במהלכי מדיה. להבין כיצד התוכן מתנהג כשהוא פוגש כלי קיבול (מדיום) שמחזיק אותו. זו אמנות הInbound ומה לעשות שהיא מתאפשרת ברשת. כי רק ברשת- כלי העבודה, הפלטפורמות האפליקציות והיישומים נבנים ככלי עבודה תוך כדי השימוש בהם. עלינו ללמוד את הכלים תוך כדי השימוש בהם וזאת משמעות הInbound.

אם נפנים שInbound Marketing מתייחס לחוויית ה”הישענות קדימה” לתוך הסיפור, הוא גם יצא מגבולות הרשת ולכו תדעו תחת אילו פלטפורמות שיומצאו.

אני מסכמת מפיו של מנכ”ל DreamWorks animation, Jeffrey Katzenberg . הוא אומר כי YouTube הציבה יסודות לתוכן ועוד 5 שנים, היא תהיה הפלטפורמה הגדולה בעולם. זו אבולוציה שמתהווה לנגד עינינו. YouTube יצרה את בסיס הפירמידה וב-5 שנים הקרובות, אנחנו נראה את הפירמידה מתהווה עם פלטפורמות שאנחנו עוד לא מכירים, אבל עם רעיון מרכזי אחד שנשען לתוך החוויה, שנשען על היכולת להעביר סיפור.

תוכן שיווקי, שיווק באמצעות תוכן, שיווק מבוסס תוכן, inbound marketing, קופירייטינג
צרו עמנו קשר
close slider

    מחלקת שיווק דיגיטלי משלך - צרו קשר ונדבר

    מלאו פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן